Atleti Lauterkranc, Kubec a Touš reprezentovali na Mezistátním utkání.

06.07.2014 13:11

Atletický oddíl Hvězdy SKP Pardubice se může pochlubit, že hned tří z jeho závodníků v juniorské kategorii, reprezentovali na Mezistátním utkání atletů do 19 let. Český tým si ve Slovinském Hradci vybojoval suverénní vítězství jak v kategorii juniorů, tak i juniorek a pardubičtí závodníci na tom měli značný podíl. Soupeři jim byli mladí atleti z Maďarska, Chorvatska, Slovenska a domácí Slovinci. Na třetí příčku vystoupal, jak kladivář Jaroslav Lauterkranc, který při reprezentačním startu předvedl kvalitní výkon 67,54 m, tak i jeho oddílový kolega a skvělý vytrvalec Dominik Kubec, ten zvládl svoji 5 000 m dlouhou trať v čase 15:28,03 min, oba tak pro český národní tým vybojovali po osmi bodech. Třetím zástupcem Hvězdy na této akci byl Jan Touš. Představil se v koulařském kruhu, kde vybojoval sedmou příčku vrhem dlouhým 15,69 m. Našim závodníkům gratulujeme k pěkným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci ČR, města Pardubice i atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice.