Koulaři Hvězdy startovali na prestižním mítinku v Ústí nad Labem.

21.07.2014 13:14

Atletických závodů s názvem „Grand Prix Ústí nad Labem“, se zúčastnili dva závodníci atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice. Letošní ročník tohoto prestižního mítinku byl z důvodu obnovy ústeckého stadionu vypsán pouze pro silné muže a těch se v Ústí sešla celá řada, včetně reprezentantů z celého světa. Nejnabitější byla samozřejmě soutěž mužů, kde se představili závodníci např. z USA, Nového Zélandu, Ruska, atd. Nejlépe si však vedl reprezentant ČR Jan Marcell, který své 7,25 kg těžké náčiní poslal do vzdálenosti 20,93 m, druhá skončil Američan Joe Kovacs za 20,89 m a třetí místo patřilo Pavlu Lyzhynovi z Běloruska za 20,75 m. V takto nabité konkurenci si závodník Hvězdy SKP Pardubice, Antonín Žalský vybojoval pěknou 12. příčku za výkon 19,14 m. V juniorské kategorii se v konkurenci německých a dánských koulařů představil další závodník Hvězdy, Jan Touš. Svým výkonem 15,43 m obsadil čtvrtou příčku. Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz.