Zástupci Hvězdy reprezentovali na Mistrovství Evropy Družstev.

23.06.2014 09:18

Trojice zástupců atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice o víkendu reprezentovala na nejprestižnější evropské soutěži družstev. V německém městě Braunschweig se česká národní atletická reprezentace bojovala o setrvání v této nejvyšší soutěži. Nejlépe si z pardubických zástupců vedla běžkyně Kristiina Mäki, která má letos úžasnou formu. Nejen, že v běhu na 3 000 m obsadila svým časem 8:51,69 min skvělé čtvrté místo a devět bodů pro české družstvo, ale tento čas pro ni znamená i překonání dalšího českého rekordu. Během posledních 14 dní tak překonala tři české rekordy, v běhu na 5 000 m ve Španělsku, na Zlaté tretře v běhu na 2 km a nyní v běhu na 3 000 m. To je skvělý výhled k blížícímu se Mistrovství Evropy v Curychu.  Tam by se ráda podívala i další zástupkyně Hvězdy, koulařka Jana Kárníková, k limitu jí však stále ještě půlmetr chybí. V Německu předvedla, po ne příliš technicky zdařilých pokusech, standartní výkon 15,63 m, to stačilo na 11 místo a dva body pro český tým. Třetím zástupcem Hvězdy a reprezentačním nováčkem byl trojskokan Jiří Vondráček. Ten se v nabité konkurenci představil velmi dobře, když si vylepšil svůj osobní i oddílový rekord na hodnotu 15,69 m. Obsadil tak shodně jako jeho oddílová kolegyně, jedenáctou příčku. Pro pardubickou atletiku, ale i pro atletiku celého pardubického kraje je účast tří zástupců na této vrcholné akci skvělým a historickým úspěchem a motivací pro další atletické naděje do budoucna. Kompletní výsledky najdete na www.atletika.cz.